Šią savaitę baigiasi pareiškinių dokumentų pateikimo terminas
Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija
2020-08-04

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad š. m. rugpjūčio 7 d. 17 val. baigiamas pareiškinių dokumentų teikimas. Kandidatai, nepateikę šių dokumentų, Seimo rinkimuose dalyvauti negalės. Pareiškiniai dokumentai teikiami portale www.rinkejopuslapis.lt.

Partijos, ketinančios dalyvauti rinkimuose, pareiškinius dokumentus teikia VRK. Nusprendusių savarankiškai keltis kandidatais į Seimo narius, vienmandatėje rinkimų apygardoje, dokumentus priima apygardų rinkimų komisijos.

Lengviau ir patogiau pateikti pareiškinius dokumentus pavyks naudojantis VRK parengtais mokomaisiais vaizdo įrašais:

Kaip pateikti partijos pareiškinius dokumentus, galite pamatyti ČIA.

Kaip pateikti partijos kandidato pareiškinius dokumentus, galite pamatyti ČIA.

Kaip pildyti ir pateikti vienmandatės apygardos kandidatų sąrašą, galite pamatyti ČIA.

Kaip pildyti ir pateikti daugiamandatės apygardos kandidatų sąrašą, galite pamatyti ČIA.

VRK primena, kad rinkėjas savo parašu gali paremti tik jo apygardoje iškeltus ar išsikėlusius kandidatus. Vieną kandidatą galima paremti vienu parašu. Tai galima padaryti popieriniuose parašų rinkimo lapuose arba elektroniniu būdu. Patogiausias būdas pasirašyti – portale www.rinkejopuslapis.lt arba spausti ČIA.

Kandidatus vienmandatėje rinkimų apygardoje, savo parašais turi paremti ne mažiau kaip 1 tūkst. tos apygardos rinkėjų. Užpildyti parašų rinkimo lapai turi būti grąžinti rinkimų apygardai iki š. m. rugpjūčio 27 d. Gavusi juos, rinkimų komisija juos patikrins per 10 dienų. 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. [email protected]