Rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninė registracija

Ši elektroninė registracijos sistema suteikia galimybę rinkėjams, pageidaujantiems balsuoti užsienyje, per kelias minutes užsiregistruoti balsavimui ir vėliau būti įtrauktiems į atitinkamos Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos (toliau – Atstovybės) rinkėjų sąrašus.

Primename, kad visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje 2019 m. gegužės 12 d. Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose ir 2019 m. gegužės 26 d. rinkimuose į Europos Parlamentą, turi registruotis iš naujo – net ir tie rinkėjai, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

Tuo atveju, jeigu privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo bus vykdomas kartu su 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimais, tuomet rinkėjai užsiregistravę balsuoti Prezidento rinkimuose tuo pačiu bus užregistruoti ir balsavimui privalomajame referendume.

Jeigu Jūs gyvenate užsienio valstybėje ar joje būsite rinkimų dienomis ir pageidaujate balsuoti prisijunkite prie rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninės registracijos sistemos paspaudę šią nuorodą Registruotis čia.

Prisijungę prie Rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninė registracijos:

1. Įrašykite savo vardą, pavardę, asmens kodą, Lietuvos Respublikos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento (paso ar asmens tapatybės kortelės) duomenis ir spauskite nuorodą PATIKRINTI.

2. Prisijungę matysite į kuriuos rinkėjų sąrašus jūs šiuo metu esate įrašytas (jeigu esate deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvoje, tuomet matysite, kad esate įtrauktas į atitinkamos rinkimų apylinkės Lietuvoje rinkėjų sąrašus arba pamatysite informaciją, kad jūs nesate įtrauktas į rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašus Lietuvoje, kadangi esate deklaravęs išvykimą iš Lietuvos).

2.1. Spauskite „Naujas prašymas".

3. Užpildykite Rinkėjo registracijos prašymą:

3.1. įrašykite arba pasirinkite iš sąrašo užsienio valstybės, kurioje gyvenate ar esate laikinai, pavadinimą. Pagal valstybės pavadinimą automatiškai bus parinkta Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė ar konsulinė įstaiga (jei esate valstybėje, kurioje yra kelios Lietuvos Respublikos atstovybės – Rusijoje, JAV, Baltarusijoje ar Ispanijoje, pasirinkite atstovybę į kurios rinkėjų sąrašą būsite įtrauktas ir kurioje galėsite balsuoti atvykę asmeniškai arba paštu. Prašome papildomai pasitikrinti informaciją šių Atstovybių interneto svetainėse).

3.2. Įrašykite tikslų savo nuolatinės ar laikinos gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresą. Atkreipiame dėmesį, kad jei pasirinktumėte balsavimo paštu būdą, Jūsų nurodytu adresu bus išsiųsti balsavimo dokumentai, todėl adresą įrašyti reikia labai tiksliai. Būtinai pasitikrinkite Jūsų gyvenamosios vietos užsienio valstybėje taikomus pašto korespondencijos adreso rašymo reikalavimus atitinkamuose tinklalapiuose informuojančiame apie jūsų gyvenamosios valstybės pašto paslaugas arba apsilankę atitinkamos Atstovybės interneto svetainėje.

3.3. Nurodykite savo kontaktinius duomenis (tel. Nr. ir/ar el. pašto adresą) tam, kad iškilus klausimams dėl Jūsų pateiktų duomenų Atstovybės balsavimo komisijos nariai galėtų su Jumis susisiekti.

3.4. Nurodykite, kokiu būdu pageidaujate balsuoti 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimuose:

PAŠTU* (Prašyme nurodytu gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresu Jums bus išsiųsti rinkimų biuleteniai);

*VRK atkreipia dėmesį, kad tuo atveju, jeigu rinkėjai balsuoja valstybėje, kurioje nėra Lietuvos Respublikos ambasados ar konsulinės įstaigos, už balsavimo dokumentų išsiuntimą atgal į ambasadą ar konsulinę įstaigą, kuri atsiuntė balsavimo dokumentus, susimokėti turi patys rinkėjai. Lietuvos Respublikos ambasados ar konsulinės įstaigos neatsako užsienio valstybių pašto patikimumą.

• ar ATVYKSITE ASMENIŠKAI į ambasadą ar konsulinę įstaigą nustatytomis dienomis ir laiku (balsavimas Atstovybių patalpose baigiamas rinkimų dieną, t. y. 2019 m. gegužės 12 d. - 20 val. Lietuvos laiku – Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, 2019 m. gegužės 26 d. – 20 val. Lietuvos laiku – rinkimuose į Europos Parlamentą).

*Jeigu užsienio valstybėje rinkimų dienomis apsistosite laikinai (pavyzdžiui, kelionės/komandiruotės metu) susisiekite iš anksto su atitinkama Lietuvos Respublikos diplomatine atstovybe ar konsuline įstaiga ir pasiteiraukite, ar jūsų buvimo laikotarpiu užsienyje bus spėta paštu išsiųsti Jums rinkimų dokumentus ir gauti juos iš jūsų atgal laiku. Atstovybių kontaktinius duomenis galite rasti žemiau.

3.5. Nurodykite, kokiu būdu Jūs pageidaujate balsuoti galimo 2019 m. gegužės 26 d. pakartotinio balsavimo Respublikos prezidento rinkimuose ir 2019 m. gegužės 26 d. rinkimų į Europos Parlamentą metu.

4. Užpildę Rinkėjo registracijos prašymą ir patikrinę duomenis, spauskite nuorodą PATEIKTI EL. DOKUMENTĄ. Sulauksite patvirtinimo, kad duomenys perduoti, arba gausite pranešimą apie padarytą klaidą.

Jeigu Rinkėjo registracijos prašyme nurodėte savo el. pašto adresą, tuomet gausite pranešimą el. paštu apie Jūsų registracijos būseną.

Jūsų Rinkėjo registracijos prašymo duomenys bus perduoti Vyriausiajai rinkimų komisijai ir atitinkamai Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai, kuri patikrinusi Jūsų prašyme pateiktus duomenis, patvirtins, kad esate įtraukti į rinkėjų sąrašus.

5. Vėliau, prisijungę prie šios sistemos galėsite pasitikrinti apie Jūsų įrašymą į atitinkamos Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos rinkėjų sąrašus bei peržiūrėti Jūsų prašyme pateiktus duomenis.

Jeigu pageidaujate pakeisti Jūsų jau pateiktame Rinkėjo registracijos prašyme nurodytus duomenis (pavyzdžiui, patikslinti gyvenamosios vietos adresą užsienio valstybėje ir pan.) arba jeigu norite balsuoti kitoje valstybėje, anuliuokite anksčiau pateiktą prašymą ir pateikite naują prašymą.

Visi Jūsų pateikti duomenys bus naudojami tik rinkimų organizavimo ir vykdymo tikslais.

Norėdami gauti išsamesnės informacijos prašome kreiptis:

Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija.

Tel. Nr. +370 620 75079, el. p. [email protected] ; el. p. [email protected]

Registracijos metu Jūsų pateikti duomenys naudojami su tikslu sudaryti užsienyje balsuojančių Lietuvos Respublikos piliečių sąrašus. Asmens duomenų tvarkytojas yra Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija, juridinio asmens kodas 188607150, adresas: Gynėjų g. 8, Vilnius, tel.: +3705 2396902, el. paštas: [email protected]. Asmens duomenys tvarkomi Lietuvos Respublikos vyriausiajai rinkimų komisijai vykdant jai pavestas viešosios valdžios funkcijas pagal Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymą ir Lietuvos Respublikos rinkimų į Europos Parlamentą įstatymą. Daugiau informacijos apie asmens duomenų tvarkymą galite rasti https://www.vrk.lt/asmens-duomenu-apsauga. Dėl asmens duomenų apsaugos klausimų galite kreiptis į Asmens duomenų pareigūną Roką Stabingį, tel. +3705 2396423, el. paštas: [email protected].

Diplomatinių atstovybių ir Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų, kuriose vyks balsavimas, sąrašas:

Ambasada Airijoje

Ambasada Armėnijos Respublikoje

Ambasada Austrijos Respublikoje

 Ambasada Azerbaidžano Respublikoje

Ambasada Baltarusijos Respublikoje

Generalinis konsulatas Gardine

 Ambasada Belgijos Karalystėje

Ambasada Čekijos Respublikoje

Ambasada Danijos Karalystėje

Ambasada Egipto Arabų Respublikoje

Ambasada Estijos Respublikoje

 Ambasada Graikijos Respublikoje

Ambasada Gruzijoje

Ambasada Italijos Respublikoje

Ambasada Indijos Respublikoje

Ambasada Ispanijos Karalystėje

Konsulatas Valensijoje

Ambasada Izraelio Valstybėje

Ambasada Japonijoje

Ambasada Jungtinėse Amerikos Valstijose

Ambasada Kroatijoje

Generalinis konsulatas Čikagoje

Generalinis konsulatas Niujorke

Generalinis konsulatas Los Andžele

Ambasada Jungtinėje Karalystėje

Ambasada Kanadoje

Ambasada Kazachstano Respublikoje

Generalinis konsulatas Almatoje

Ambasada Kinijos Liaudies Respublikoje

Ambasada Latvijos Respublikoje

Ambasada Lenkijos Respublikoje

Konsulatas Seinuose

Ambasada Moldovos Respublikoje

Ambasada Nyderlandų Karalystėje

Ambasada Norvegijos Karalystėje

Ambasada Pietų Afrikos Respublikoje

Ambasada Prancūzijos Respublikoje

Ambasada Rumunijoje

Ambasada Rusijos Federacijoje

Generalinis konsulatas Sankt-Peterburge

Generalinis konsulatas Kaliningrade

Konsulatas Sovetske

Ambasada Suomijos Respublikoje

Ambasada Švedijos Karalystėje

Konsulatas Ženevoje

Ambasada Turkijos Respublikoje

 Ambasada Vengrijoje

Ambasada Ukrainoje

Generalinis konsulatas San Paule

Ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje

***

Kilus papildomiems klausimams prašome kreiptis:
Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija
Tel. Nr. +370 620 75079, el. p. [email protected] arba  [email protected] .