Elektroninė registracijos sistema suteikia galimybę rinkėjams, pageidaujantiems balsuoti užsienyje, per kelias minutes užsiregistruoti balsavimui ir vėliau būti įtrauktiems į atitinkamos Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos rinkėjų sąrašus.

Primename, kad visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje 2020 m. spalio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, turi registruotis iš naujo – net ir tie rinkėjai, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

Jeigu Jūs gyvenate užsienio valstybėje ar joje būsite rinkimų dienomis ir pageidaujate balsuoti, prisijunkite prie rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninės registracijos sistemos paspaudę šią nuorodą ---> Registruotis čia
Dėmesio. Jau užsiregistravusiems rinkėjams, papildomai registruotis balsavimui 2-ajam turui nereikia.

Registracijos balsuoti paštu Lietuvos atstovybėse paskutinės dienosčia

Daugiau informacijos galite sužinoti el. paštu: [email protected] 

 

Informacija rinkėjams rinkimų laikotarpiu grįžusiems į Lietuvą

Rinkėjas deklaravęs išvykimą iš Lietuvos Respublikos arba užsiregistravęs į užsienyje balsuojančiųjų rinkėjų sąrašą, tačiau rinkimų laikotarpyje laikinai atvykęs ir pageidaujantis balsuoti Lietuvos Respublikoje, iki spalio 4 d. gali kreiptis į rinkimų apylinkės komisiją pagal faktinę gyvenamąją vietą, pateikdamas prašymą įrašyti į šios rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašą (forma F5), bei pareiškimą, kuriame nurodo, kad nėra balsavęs Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje.

Jeigu rinkėjas iki spalio 4 d. nesikreipė į rinkimų apylinkę ir nėra įrašytas į rinkimų apylinkių rinkėjų sąrašus arba liko įrašytas į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašą, rinkimų dieną ar balsavimo iš anksto laikotarpiu kreipiasi į artimiausią rinkimų apylinkę (balsavimo iš anksto laikotarpiu – savivaldybę) pagal faktinę gyvenamąją vietą, pateikdamas prašymą įrašyti į šios rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašą (forma F5), bei pareiškimą, kuriame nurodo, kad nėra balsavęs Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje. Tokiu būdu rinkėjas įtraukiamas į apylinkės rinkėjų sąrašą pagal faktinę gyvenamąją vietą Lietuvoje.

Rinkėjas įtrauktas į rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašą, kurioje užsiregistravo, neturės galimybės balsuoti Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje, nes bus įtrauktas į Lietuvoje esančios vienmandatės apygardos rinkėjų sąrašus pagal faktinę gyvenamąją vietą.

Informaciją apie priklausančią pagal adresą apylinkę galima rasti https://www.rinkejopuslapis.lt/mano-apylinke . Išsamesnė informacija telefonu 1855.

 

* * * * *
Kaip užsiregistruoti balsavimui užsienyje, kaip balsuoti ar kur kreiptis, jei kilo papildomų klausimų, galite susipažinti paspaudę šią nuorodą.